Květen 2008

Přidala jsem fotky štěňat

20. května 2008 v 13:20 Aktuálně
Dala jsem sem fotky štěňátek, tak se všichni koukněte, protože jsou k sežrání!!!!!!

O klubu chovatelů erdelteriéra

7. května 2008 v 14:35 Klub Erdelteriérů
Na těchto stránkách najdete všechny informace, které se vám mohou hodit, když doma máte erdela (hlavně když s ním začínáte!)
Najdete tam: seznam chovných psů a fen; o plemeni; o úpravě srsti; rady při výchově; akruality a akce; nabídku štěňat; a můžete si na těchto stránkách vytisknout přihlášku do klubu!
airedale-terrier.cz

O erdelech

7. května 2008 v 14:28 Erdelteriér - o plemeni

E jako Energie

R jako Rychlost
D jako Dovednost
E jako Elán
L jako Láska, pro většinu z nás na celý život
Správný název plemena je Airedale terrier, ale většina lidí jim neřekne jinak než Erdel.
Erdel je: Vysokonohý, nesmírně elegantní a největší mezi teriéry. Všestranný, aktivní, pod vedením velmi pracovitý a svému člověku i celé rodině oddaný, veselý přítel, kamarád a hlavně člen rodiny, vždy přichystaný, dobře naložený, čekající na akci. Z atlasů starých i novodobých se téměř všude dozvíte o jeho dřívější lovecké - zejména vydrařské dovednosti, o mysliveckém, hlídacím, armádním, válečným, nebo policejním využití.
AT=airedale terrier
Erdelů není v ČR mnoho (ve srovnání s ostatními plemeny, která se u nás objevila mnohem později), o tom svědčí malý počet zápisů štěňat za rok. AT není zrovna módním plemenem, ale má své místo v rodinách s dětmi i bez, u starších, ovšem ještě aktivních lidí, u sportovně založených apod.. Právě pro jeho široké spektrum využití si můžete sami zvolit, co byste s Vaším AT chtěli provozovat. Samozřejmě, že hodně záleží na tom, co si zrovna ten Váš přinese ve vínku od svých rodičů či prarodičů. Můžete si tak vychovat stopaře, obranáře, záchranáře - sutinového i lavinového, přeborníka v agility (překonávání různých druhů překážek na rychlost a přesnost, cvičit obedience (ovladatelnost) či lovecké využití (to téměř nebo snad úplně u nás vymizelo).
Počítejte s tím, že AT je energie sama, a i když si ho pořizujete " jen" jako přítele a společníka, potřebuje v každém případě nějak vybít energii. Zaměstnání, učení se a tím pádem intenzívní kontakt s pánem je ideální stav pro činorodého AT. Pořádné vycházky, výlety či tůry a hry rovněž postačí, ovšem za předpokladu základní výchovy - přivolání a klidné chůze u nohy (ta by neměla chybět nikdy).
Dost často čteme u různých portrétů plemen, jak jsou ideální k dětem. Určitě vždy záleží na výchově a prostředí, ve kterém pes žije. Není snad znám případ, kdy by se AT jakkoli agresívně choval ke členům rodiny, či k okolí (pozor, neplést si s hlídáním za plotem, v autě apod., to erdel hlasitě oznámí každého a upozorní na svou přítomnost). AT je středně velký, do poměrně vysokého věku velmi temperamentní pes, tudíž při hrách či méně zvládnuté výchově může dojít spíše k případům povalení, pošlapání apod. (ovšem z lásky).

Vítej na mých psých stránkách!!!

7. května 2008 v 14:14 Úvod
Na těchto stránkách najdeš vše o ných čtyřnohých kamarádech!Protože jsou to mý nejlepší kámoši, co mě nikdy nezradí, rozhodla jsem se jim udělat vůastní webovky Tak ať se vám tu líbí...........